WIP - logo


Pomysł na dzień kobiet
Autor: magdar dnia marzec 05 2011
Święto powstało w czasie Polski Ludowej, ale mimo tego cieszy się poważaniem i niewielu jest panów, którzy zapominają, by kupić w tym dniu tulipana. Ósmy marca, to dzień kobiet. Jak go spędzić? Pomysłów może być wiele, na przykład wycieczka do kina. Kino Luna na Marszałkowskiej ma nawet specjalną propozycje dla pań. Za bilet zapłacą tylko 12 zł, a do zobaczenia m.in. komedia "Para na życie". Sam film, to nie koniec atrakcji. Na każdą Panią będzie czekał miły upominek. Przygotowaliśmy także konkurs, w którym będzie można wygrać nagrody, m.in. zaproszenia do kina, zestawy filmów na DVD, zaproszenia do restauracji i kawiarni. Warto tu dodać, że Kino Luna to jedno z ostatnich kin studyjnych w naszym mieście. Ma swoją historie, szczególny klimat, którego brakuje multipleksom. Do zobaczenia na seansie!
Gdzie na dancing?
Autor: magdar dnia luty 22 2011
To pytanie pewnie wielu sobie zadaje. I może niewiele osób pamięta, że wciąż można wybrać się na tańce do starej, dobrej Mozaiki na Puławskiej. To restauracja o długiej już historii. Pisała o Mozaice Joanna Chmielewska, a nadal bywają tu Marek Piwowski czy Tadeusz Mazowiecki. I mieszkańcy Mokotowa, by wypić kawę czy zamówić niezmiennie popularną wuzetkę. Natomiast w sobotę czy niedzielę, gdy mamy ochotę po prostu potańczyć, koniecznie należy wybrać się na Puławską 53. W piątej odbywa się MOZAIKA OLD SCHOOL DANCING. Wówczas potańczyć można przy piosenkach z lat 80 i 90 od godziny 18.00. W sobotę za to tańczymy w rytmie muzyki z lat 60 i 90 od 17.30. Wciąż przecież mamy karnawał, więc warto zarezerwować sobie już dziś wieczór w piątek i sobotę.
Joga po pięćdziesiątce
Autor: magdar dnia luty 14 2011
Mając pięćdziesiąt lat i więcej wiemy już, że nasze ciało nie pracuje tak doskonale, jak jakieś 30 lat temu. Lecz czy to znaczy, że mamy zrezygnować z uprawiania sportów i jedynie wieczorem wybierać się na spacer z psem? Okazuje się, że w Warszawie możemy wziąć udział z zajęciach jogi. Ćwiczenia jogi są specjalnie przygotowane dla osób, które mają mniejsze możliwości fizyczne, niż ci, którzy mają 20 czy 30 lat. Takie zajęcia odbywają się w ośrodku jogi na Żurawiej 32 w Warszawie. Zajęcia prowadzi fizjoterapeuta Marek Migała, który tak opisuje program zajęć: - Korzystając z mojego wieloletniego doświadczenia praktycznego w fizjoterapii i praktyce jogi, mogę z całą pewnością stwierdzić, że systematyczne i regularne ćwiczenia jogi pozwalają cieszyć się dobrą sprawnością do późnych lat życia. Zajęcia odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki od 12 do 13.30. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.joga.net.pl
Zdjęcie ze strony www.joga.net.pl
Kury do... oglądania
Autor: magdar dnia luty 10 2011
Wiele ptaków, by się podobać swoim partnerkom zostało obdarzonych przez naturę pięknym piórami. Choć gdy mowa o pięknych, kolorowych ogonach czy skrzydłach większość ma przed oczami pawie, sikorki a może i kanarki. Niewielu zaś przypomni sobie o kurze. Otóż na SGGW, już w najbliższy weekend czyli 12 i 13 lutego odbędzie się Wystawa Kur Ozdobnych. Organizatorzy za główny cel postawili sobie spopularyzowanie ras kur, które mają bardziej zdobić, niż być hodowana dla jaj czy na rosół. Na wystawie prezentowanych będzie ok. 900 sztuk ptaków, a w pokazie uczestniczyć będzie 40 hodowców z całej Polski. Tegoroczna czwarta Wystawa Kur Ozdobnych odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie w Auli Kryształowej przy ul. Nowoursynowskiej 166.
Święto Pragi
Autor: magdar dnia luty 08 2011
Praga od kilku lat coraz bardziej staje się popularna. Szczególnie przez mieszkańców prawobrzeżnej części miasta, ale i artystów, miłośników miasta prezentowana jest Praga jako "prawdziwa" Warszawa.
Pewnym jest to, że kamienice, które stoją na Targowej, Wileńskiej czy 11 Listopada niejedno widziały, bo mają często po sto lat. Stare budynki, podwórka ale też, co ciekawe, mieszkający tu od kilku pokoleń mieszkańcy, tworzą wyjątkowy klimat dzielnicy. 10 lutego obchodzone jest święto Pragi. A to dlatego, że właśnie 10 lutego 1648 roku Władysław IV Waza nadał Pradze prawa miejskie. Wydarzenia związane z rocznicą odbywają się przez kilka dni. Już w środę, 9 lutego w NoveKino Praha przy ul. Jagiellońskiej 26 od godz.19 wyświetlane będą filmy dokumentalne z lat 70 o Pradze: „Album”, „Wielki Kram” oraz „Galeria”. Po filmach zaplanowany jest komentarz i dyskusja z Mieczysławem Janiszewskim, przewodnikiem po Pradze od ponad 30 lat. Wstęp kosztuje 10 zł. W czwartek 10 lutego zaś, w klubie Hydrozagadka przy ul. 11 listopada 22 od godz. 20 odbędzie się Impreza Urodzinowa Pragi. To Potańcówka na Szemranym Winklu, zagra Różyc Orkiestra, będzie można posłuchać muzyki z płyt – będą to stare piosenki i melodie. Wstęp na koncert również kosztuje 10 zł.
Ilustracja ze strony warszawa.wikia.com
Śpiewać każdy może
Autor: magdar dnia luty 07 2011
Podążając za znanym refrenem piosenki śpiewanej przez Jerzego Stuhra, już dziś można się wybrać na jam session dla wokalistów. Oznacza to że każdy, kto czuje się na siłach, lubi śpiewać może przyjść i wziąć udział we wspólnym muzykowaniu.
Wokalistom towarzyszyć będzie zespół muzyczny pod kierownictwem Rafała Stępnia. Dlatego też wokaliści są proszeni o przyniesienie ze sobą trzech kopii nut z utworami, jakie zamieszczają wykonać. Korzystać z nich będą muzycy. Jam session zaczyna się o godzinie 20.00 i potrwa, przy dobrej zabawie, do późnych godzin wieczornych. Odbędzie się za to w klubokawiarni Mam ochotę w Ośrodku Kultury Ochota przy Grójeckiej 75
Kabarety, kabarety
Autor: magdar dnia styczeń 24 2011
Bardzo ciekawą propozycję na nadchodzący weekend przygotował Dom Kultury Śródmieście. W sobotę i niedzielę zaprasza na kabarety. W sobotę przygotowano bardzo ciekawą imprezę o nazwie "Poligon kabaretowy". Otóż na scenie pojawi się wiele kabaretów w swoich nowych skeczach. Nigdzie jeszcze nie były pokazywane, więc mogą rozśmieszyć do łez, ale i nie wzbudzić nawet uśmiechu. Mogą zaskakiwać celną puentą lub kompletnym jej brakiem... Dlatego nazwa tego spotkania brzmi poligon, bo może być ciekawie i z adrenaliną. Wystąpią kabarety: Kabaret Jurki, Kabaretus Fraszka, Stado Umtata, Marek Grabie, Maciej Michalski, Kabaret Zygzak i inni. Spotkanie prowadzić będzie Kabaret Hrabi.
Dom Kultury Śródmieście, Scena na Smolnej, ul. Smolna 9, sobota, 29 stycznia godz. 19.00
Zdjęcie Kabaretu Zygzak z www.domsztuki.art.pl
Angielski dla grup 50 plus
Autor: magdar dnia styczeń 24 2011
Na naukę nigdy nie jest za późno. Warto doskonalić swoje umiejętności bądź też uczyć się nowych, szczególnie jeśli chodzi o naukę języków obcych. Jeśli będziemy umieli porozumieć się w innych językach, to łatwiej jest nam za granica, nie musimy używać rąk, by się dowiedzieć gdzie jest hotel, a nawet w Warszawie pomożemy cudzoziemskiemu turyście. Najbardziej popularnym i najczęściej używanym przez ludzi językiem jest oczywiście angielski. Od kilku lat w Warszawie prowadzone są kursy angielskiego dla osób po pięćdziesiątce. Zajęcia są specjalnie przygotowane dla osób w tym wieku i co ważne, tempo lekcji dostosowane jest do możliwości kursantów. Inaczej przecież pochłania wiedzę nastolatek, a inaczej dorosły człowiek. Ludzie w podobnym wieku, po pięćdziesiątce mogą się zapisać na angielski na Ursynowie.
Bednarska na karnawał
Autor: magdar dnia styczeń 11 2011
Ulica Bednarska to bardzo charakterystyczne miejsce na mapie Warszawy. Położona nieco na uboczu, ale jednak w samym centrum miasta, z bogatą historią, znana jest niemal każdemu. Ciągnie się bowiem od Krakowskiego Przedmieścia, prowadząc na dół, ze skarpy na Powiśle. Brukowana, otoczona kamieniczkami wciąż zachęca do spacerów i jednocześnie kusi bogatą ofertą... gastronomiczną. Warto może choć trochę zarysować historię ulicy. A ta jest bardzo bogata. Aż do XVIII wieku nazwa tej ulicy to Gnojna. A to z powodu nieczystości, które tędy spływały. Jednak potem była ona siedzibą literatów, ale też i miejscem, gdzie zlokalizowane były domy publiczne. Samuel Orgelbrand,słynny wydawca pierwszej polskiej encyklopedii miał na Bednarskiej już wówczas swoje wydawnictwo w XIX wieku. Dziś zaś warto wybrać się tam z powodu licznych lokali. Jest w czym wybierać - od pierogarni, poprzez restaurację Retrospekcja - w starym, warszawskim stylu, elegancką winiarnię Vinares czy niezobowiązujący bar na pogawędkę z przyjaciółmi Na kłopoty... Bednarska. Planując wieczór karnawałowy, warto pomyśleć o Bednarskiej.
Polska w Kijowie
Autor: magdar dnia styczeń 10 2011
Trzy ukraińskie kobiety, zajmujące się na co dzień historią - jak Ołena Betlij i Kataryna Dysa oraz filolog Anna Łazar postanowiły utworzyć mapę polskich miejsc w stolicy Ukrainy - Kijowie. Dokładnie o projekcie opowiedzą jego autorki we wtorek o godzinie 18 w Domu Spotkań z Historią. Szczegóły można znaleźć na stronie www.dsh.waw.pl/pl/4_811
Fotografia z portalu www.top.turystyka.pl
A może zająć się RAKU?
Autor: magdar dnia styczeń 05 2011
Na pewno niewiele osób spotkało się z tą nazwą. Dla wszystkich więc, którzy nie wiedzą - raku to japońska nazwa na sposób wypalania ceramiki. Polega on na tym, że rozpalone do czerwoności prace ceramiczne wyciąga się z pieca specjalnymi szczypcami, a następnie wrzuca do kotła z łatwopalnymi materiałami. Są to trociny czy gazety. I tam poddawane są tzw. redukcji. Temperatura wypału wynosi ok. 900-1150 st. C. Do raku stosowane są specjalne szkliwa z domieszkami tlenków, które dają ciekawe, metaliczne efekty. Wypały w technice raku odbywają się w atmosferze... dymu. Przy czym ta technologia daje dużo zadowolenia, a prace są naprawdę piękne. Jeśli więc ten opis brzmi zachęcająco, polecamy naukę raku. W Warszawie jest kilka takich miejsc, gdzie możemy stworzyć własną ceramikę. Warto zaznaczyć, że w wielu miejscach dzieła które stworzymy, możemy zabrać do domu. Zajęcia prowadzi m.in Ogród sztuki na Żoliborzu. Zajęcia są płatne, kosztują ok. 170 zł. Najbliższe odbędą się w maju. Szczegóły znajdziemy na stronie: www.ogrodsztuk.netgaleria.eu
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum