WIP - logo


Kobieta w oczach Wacława Wantucha - wernisaż
Autor: laluna dnia styczeń 04 2011
Na wystawie, którą przygotowała Stara Galeria ZPAF, znalazły się fotografie aktu autorstwa wybitnego artysty tego gatunku Wacława Wantucha, absolwenta Krakowskiej ASP i autora kilku albumów fotograficznych aktów kobiecych. Czterdzieści czarno białych fotografii, prezentowanych w formie dużych wydruków to wybór z ostatnich dziesięciu lat pracy fotografa. Wacław Wantuch, absolwent Krakowskiej ASP i członek ZPAF-u od 2008 roku od wielu lat konsekwentnie realizuje w fotografii tematykę aktu kobiecego. Jest autorem kilku albumów fotograficznych publikowanych regularnie od 2000r. Wystawie w Starej Galerii będzie towarzyszyć prezentacja najnowszego albumu artysty, wydanego w wersji polsko-angielskiej i opatrzonego wstępem Hanny Bakuły.
Na wernisażu obok autora gościć będziemy Hannę Bakułę oraz przedstawicieli firmy Olympus.

Wernisaż w obecności autora - poniedziałek, 10 stycznia 2011 o godz 18.00
Wystawa czynna od 10.01 do 04.02 codziennie w godzinach 12.00- 18.00

laluna/mat.pras.
Spotkanie z historią: Marszałkowska
Autor: magdar dnia styczeń 03 2011
W Warszawie przywykliśmy myśleć, że Stare Miasto - choć w rzeczywistości wybudowane po wojnie na nowo - to część historyczna miasta. Niewiele przecież ludzi, chodząc ulicami w innych częściach miasta zdaje sobie sprawę, że również one mają kilkusetletnią historię. Często jedynie w nazwie ostał się związek z historia, bo po starej architekturze nie ma dawno śladu. A nazwa może pochodzić czy to od nazwiska właściciela okolicy (jurydyk) czy też od zawodów rzemieślniczych czy funkcji ulicy. Jedną z najbardziej znanych w stolicy jest ulica Marszałkowska. Jej nazwa wywodzi się od marszałka wielkiego koronnego, Franciszka Bielińskiego. Otóż zasłynął on przede wszystkim tym, iż wybrukował stolicę. W 1742 roku kierował Komisją Brukową. I to on właśnie wydzielił ulicę, od razu szeroką, na poziomie od obecnej Królewskiej do Świętokrzyskiej. Jednak stanowiła ona doskonały trakt i była wygodna, gdyż także położono na niej bruk. Dziś może to się wydawać zabawne, ale wówczas to był przełom w Warszawie. I marszałkowi w podzięce nazwano od jego funkcji ulicę - Marszałkowską.
Walc, tango i ... taniec weselny
Autor: magdar dnia październik 06 2010
Taniec to piękny sport i rozrywka. Może o tym świadczyć chociażby coraz większa popularność programów telewizyjnych, w których możemy popatrzeć na tańczące pary. A może by tak spróbować nauczyć się tańca towarzyskiego? I zamiast podziwiać gwiazdy telewizji, które płynnie poruszają się na scenie, samemu nieco się poruszać? Właśnie ruszyły kursy nauki tańca. Szkoła Tańca Towarzyskiego prowadzi kursy tańców towarzyskich i latynoamerykańskich. A więc nauczymy się m.in. walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota czy samby i rumby. Zajęcia są płatne i prowadzone na Bródnie, przy ul. Wysockiego 11 i Ursynowie przy ul. Dereniowej 6. Więcej informacji znajdziemy pod adresem: www.taniec-warszawa.pl
Ilustracja ze strony www Domu Kultury Świt
Pora na herbatę
Autor: magdar dnia wrzesień 21 2010
Są takie osoby, które uważają, że herbata to najlepsze lekarstwo na wszelkie choroby. I głęboko w to wierząc, popijają napar z liści herbaty czy to w czasie zdrowia, czy choroby. Może więc warto więcej się dowiedzieć na temat tej roślinki?
Już od środy, czyli 22 września rozpocznie się w naszym mieście Święto Herbaty. Będzie to okazja do tego, by poznać bogactwo i różnorodność rośliny hodowanej w Azji. Zaprezentowane będą przede wszystkim herbaty z Chin i Japonii. Organizatorzy - czyli Morze Herbaty i Stowarzyszenie Drogi Herbaty Urasenke zaplanowali także specjalne warsztaty herbaciane. Bo przecież parzenie herbaty w Japonii i Chinach ma swoją bogatą tradycję, to cały ceremoniał. O tym wszystkim dowiemy się właśnie na warsztatach. A ci, którzy lubią pić napar z pięknych naczyń, ostatniego dnia mogą wziąć udział w targach ceramiki. Święto Herbaty potrwa do 25 września.
Jesienny makijaż
Autor: magdar dnia wrzesień 20 2010
Kobiety, które myślą o tym, co zmienić w swoim wyglądzie, koniecznie powinny przeczytać tę informację. Już w najbliższy weekend będą mogły nauczyć się profesjonalnego makijażu.
Od pewnego czasu kilka kobiet w Warszawie - mając pomysł na własny interes, zaczęło projektować ubrania. Lecz gdzie je sprzedawać? Założyły więc "objazdowy sklep". Ale okazało się, że wraz z ubraniami, w "sklepie" zaczęła pojawiać się i biżuteria, a panie, popijając kawę, wymieniały się informacjami na temat sekretów urody. Pracownia Very Very zaprasza więc wszystkie chętne, które oprócz tego, że mają ochotę spędzić miło czas przy kawie, zechcą się też czegoś nauczyć. Zapraszamy do Atelier Wilcza 28/6 w piątek 24.09.2010 od 16.00 do 20.00 i w sobotę 25.09.2010 od 11.00 do 20.00. www.veryverybloguje.blogspot.com
Brazylia w Warszawie
Autor: magdar dnia wrzesień 09 2010
Pogoda nastraja jesiennie, ale można to zmienić przenosząc się do Brazylii. I to wcale nie znaczy, że musimy kupować drogi bilet samolotowy czy pakować walizki. Wystarczy wsiąść w autobus czy tramwaj i dojechać do Domu Kultury Śródmieście na Smolnej. Tam właśnie, dzisiaj, rozpoczął się Festiwal Brazylijski - Bom Dia Brasil. Jutro zaś czekają nas panel dyskusyjny, w którym planowany jest o godz. 18 film dokumentalny pt.: "Żyć poza systemem" Katarzyny Cegłowskiej o polskiej rodzinie mieszkającej w Brazylii. Po projekcji rozmowa z siostrą bohaterki filmu Kamilą Maryańską. Potem odbędą się dyskusje, m.in na temat architektury. Imprezy trwać będzie do niedzieli, na imprezy zaś wstęp jest wolny. Pełen program imprezy na te kilka dni zamieszcamy w rozszerzeniu wiadomości. Na zdjęciu, które widnieje obok mamy Carmen Mirandę, gwiazdę estrady i kina, ikonę kultury lat 40-tych i 50-tych. Uważana za prekursorkę ruchu artystycznego Tropicalismo.
Z komputerem za pan brat
Autor: magdar dnia wrzesień 06 2010
Zaczął się wrzesień a wraz z nim szkoła. Wprawdzie do tej pory tylko dzieci rozpoczynały we wrześniu edukację, ale może też czas na naukę gdy ma się 50 czy 60 lat? Możliwość nauki obsługi komputera proponuje większość bibliotek publicznych w naszym mieście. Szczęściarzami w większości są stali czytelnicy w wypożyczalniach, bowiem to oni mają pierwszeństwo przy zapisach. Właśnie się one rozpoczęły i w większości placówkach potrwają do połowy września. Na kursie poznamy, w zależności od miejsca, przede wszystkim podstawę obsługi komputera. Nauczymy się także edytorów tekstów, odbierać i wysyłać pocztę. Bo to, że także można się dowiedzieć, jak obsługiwać Internet chyba nie trzeba już informować naszych czytelników. Zajęcia są bezpłatne.
Wycinanie, filcowanie...
Autor: magdar dnia wrzesień 04 2010
Słowo "decoupage" ostatnio często jest używane. Określenie to pochodzi od francuskiego słowa "decouper" oznaczające wycinanie. A zatem decoupage jest techniką wycinania, a także przyklejania określonego wzoru na różne powierzchnie. Znając je można przyozdobić niemal każdy przedmiot, bez znaczenia czy jest z drewna, ceramiki lub metalu. Różne są też techniki ozdabiania. W kawiarni Gadka Szmatka na Mokotowskiej 27 można się zapisać na kurs decoupage. Pierwsze zajęcia odbędą się już dzisiaj, za które należy zapłacić 110 zł. Ale kolejne poprowadzone zostaną 16 września. Jeśli zaś chcielibyśmy poznać tajniki decoupage hiszpańskiego, to wówczas należy się pojawić w kawiarni 18 września. Za to 23 i 24 września specjalne zajęcia poprowadzi Dorota Freitag z Poznania. W tych dniach będzie można się nauczyć filcowania na mokro i na sucho. Zajęcia te są także płatne (100 i 130 zł). Szczegóły można znaleźć na stronie: www.gatkaszmatka.com
Singer w Warszawie
Autor: magdar dnia sierpień 29 2010
Ta pusta na zdjęciu ulica to Próżna. Przez cały ten tydzień jednak powinna kipieć życiem. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera po raz siódmy zagościł w Warszawie. Już w tę sobotę odbyło się otwarcie, choć uroczyste i oficjalne zaplanowane jest na dzisiaj. Zaplanowano Koncert Kantorów w Synagodze Nożyków. Wprawdzie wstęp jest bezpłatny, ale wcześniej trzeba potwierdzić swoją obecność. Cała impreza potrwa do niedzieli przyszłego tygodnia. Co ważne, Warszawa Singera odbędzie się w tym roku nie tylko na ulicy Próżnej. Prawdopodobnie wiele osób w minionych latach odwiedziło tę ulicę, w której przez kilka dni można było poczuć namiastkę tego, jak wyglądała kilkadziesiąt lat temu, gdy toczyło się tu intensywne życie - handlowano, targowano się, jadło piło... Teraz część imprez, szczególnie tych plenerowych odbędzie się w Porcie Czerniakowskim. Pełen program znajdziemy pod adresem: www.festiwalsingera.pl
Szantowe potańcówki
Autor: magdar dnia sierpień 23 2010
Jeśli kogoś najdzie ochota na tańce, niech szykuje dobry nastrój i... wygodne buty. No i ważne jest też, by polubić muzykę szantową.
Na Mokotowie, zaraz przy stacji Metra Wilanowska jest w głębi budynków schowana knajpka szantowa o nazwie Przechyły. Na ulicy Cieszyńskiej, na pierwszym piętrze domu handlowego wchodzimy po schodkach, a tam powita nas muzyka znana z Mazur, piosenki śpiewane przy ogniskach. I co ważne, codziennie, od 21 można tej muzyki słuchać na żywo. Zwykle, w połowie koncertu niektórzy czują ogromną chęć do tańca. A że szanty skoczne są bardzo, więc i tańczy się przy takiej muzyce łatwo.
Warto przy okazji dodać, że w tym klubie szantowym można dobrze i niedrogo zjeść. I napić się piwa o nazwie... właśnie Przechyły. Koncerty na Cieszyńskiej są codziennie, a wstęp jest za darmo.
Film w Trafficu
Autor: magdar dnia sierpień 22 2010
Traffic na Brackiej, były Dom Handlowy Braci Jabłkowskich, obecnie wielka księgarnia, to także klub. Na ostatnim piętrze tego budynku znajduje się sala, w której co i raz można zobaczyć ciekawy film, czy posłuchać interesującego wykładu. W najlbiższą środę, 25 sierpnia zobaczymy film pt: Zatoka Delfinów. Film opowiada o grupie naukowców, prowadzonej przez sławnego tresera delfinów - Ricka O'Barry, która używa najnowocześniejszego wyposażenia, przetrząsa zatokę koło Taijii w Japonii. Ich celem jest ujawnienie, zarówno, szokującego znęcania się nad delfinami, jak i związanego z tym poważnego zagrożenia dla ludzkiego zdrowia. Pokaz filmu odbędzie się o godzinie 18.00. Wstęp na projekcję jest bezpłatny. Dla tych, co nie pamiętają - Traffic Club znajduje się na rogu ulic Brackiej i Chmielnej.
Nawigacja
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Brak tematów na forum
Najciekawsze tematy
Brak tematów na forum